Programul național pilot ”Școală după școală”

Descarca Documente

Cerere_inscriere programSdS.pdf
Descarcă Vizualizează
Cerere_inscriere programSdS.docx
Descarcă Vizualizează
Ordin ME 3300_19.02.2021.pdf
Descarcă Vizualizează

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR

 

Având în vedere Ordinul M.E. nr. 3300/2021 privind aprobarea normelor metodologice de aplicare a programului național pilot de tip „Școala după școală”, pentru elevii până la clasa a VIII-a inclusiv, aflați în risc de părăsire timpurie a școlii și /sau în risc ori în situație de eșec școlar, vă informăm că, în conformitate cu art. 2, alineatul (2), puteți solicita participarea copilului/copiiilor dumneavoastră la activități remediale prin depunerea unei cereri la secretariatul școlii sau prin transmiterea prin fax (0248 276 340) sau e-mail (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.), în perioada 25 februarie – 3 martie 2021.

Atașat găsiți ordinul și cererea pentru înscrierea în program, în format pdf și editabil.

Lasa un comentariu

Campurile indicate cu * sunt obligatorii. Codul HTML nu este permis in interiorul mesajului.